Nieuwe computer gekocht? Waar kan je dan terecht met je oude exemplaar? Computers, maar ook schermen, printers en faxapparaten bevatten kleine hoeveelheden zware metalen. Die zijn niet alleen schadelijk voor de gezondheid, maar het ontginnen ervan is slecht voor het milieu. Er zijn gelukkig ook alternatieven voor weggooien.
Voor kleinhandelaars geldt een wettelijke verplichting om dit soort toestellen terug te nemen bij de aankoop van een nieuw. Je kan met je computer ook terecht op een gemeentelijk containerpark, van waaruit ze dan in het recyclagecircuit terecht komen.
Als het toestel nog functioneert, kan je het beter toevertrouwen aan een erkend kringloopcentrum. Naast zorg voor het milieu, is dit ook een steuntje in de rug voor maatschappelijk kwetsbare groepen. Via het tewerkstellingsbeleid van krinloopcentra kunnen tal van mensen, die in het reguliere arbeidscircuit uit de boot vallen, werk vinden.
Er bestaan bedrijven en organisaties die oude computers upgraden voor scholen en minder draagkrachtige (ook buitenlandse) organisaties en particulieren. Computers inzamelen en klaarmaken voor een tweede leven is goed voor de tewerkstelling. Het vermindert de afvalberg en zet een rem op de eindeloze overproductie. In Antwerpen kan je terecht bij Pro Used Computers (PUC). ECO PC is een bedrijf dat de schakel vormt tussen grote bedrijven die hun afgeschreven PC's een nieuw leven willen schenken en budgetgelimiteerde organisaties. En waarom zou je zelf niet kiezen voor een opgefriste PC in plaats van een nieuwe? Milieuvriendelijk en... véél goedkoper.
Enkele centra herstellen deze (indien nog mogelijk) en brengen ze terug in hergebruik.
Andere voeren deze af via het Recupel-netwerk waar deze in de recyclage terecht komen.
Marc
Komosie vzw
Je kan ons best eerst even mailen en vertellen over welke laptop het precies gaat.
Wij verblijven voor bijkomende informatie,
Gert De Schutter
Zaakvoerder PUC BVBA
www.puc.be
Sowieso best om toch niet te snel van pc/laptop veranderen
Afval correct verwerken kost geld. Helaas bestaan er ook lekstromen en komen niet alle apparaten netjes bij gespecialiseerde recyclagebedrijven terecht. Dat is op vandaag de realiteit. Vanzelfsprekend doet de overheid met de hulp van alle betrokken partners haar uiterste best om eventuele wantoestanden te stoppen.
Marc Willem
Komosie
Stel dat je je pc wenst binnen te brengen bij een kringloopwinkel. Moet je er zelf voor zorgen dat al jouw gegevens gewist zijn of gebeurt het door de kringloopwinkel zelf? En wat als je niet weet hoe dat moet?
Dank u wel
Dit wil zeggen dat alle interne harde schijven worden gewist, waarna opnieuw een besturingssysteem wordt geïnstalleerd.
Deze afspraken zijn niet zomaar een engagement maar staan in de werkinstructies die de hergebruikcentra en ateliers verplicht moeten gebruiken.
Hans Pauwels
KOMOSIE vzw
wat wordt er gemaakt van die oude computers
Wij zorgen ervoor dat uw computer nog een tijdje verder leeft in scholen, in non-profitorganisaties, studenten enz.
Verdere inlichtingen vindt u terug op onze website of u kan gewoon contact met ons opnemen voor verdere inlichtingen.
Tot binnenkort!
Bruno Van Branden
Zaakvoerder GreenPC
0032 11 64 45 76
00352 621 330 630