Nieuwe website melkmoetniet.be geeft alternatieven voor zuivel

donderdag, 01 december 2011 10:11

foto: cc Mowie Kay Niet enkel de vleesindustrie heeft een aanzienlijke ecologische voetafdruk. Ook voor de productie van melk is veel water en energie nodig. Op www.melkmoetniet.be geeft EVA informatie over hoe je een evenwichtige maaltijd samenstelt met minder of zonder zuivel. Je vindt er voedingsinformatie, recepten en alternatieven voor calcium.

Alternatieven voor melkproducten en calcium

Er bestaan verschillende alternatieven voor melkproducten. Sommige vind je in de gewone supermarkt, voor andere moet je naar de natuurvoedingswinkel.

  • Melk: sojamelk, rijstmelk, amandelmelk, havermelk en kokosmelk
  • Room: sojaroom,haverroom, amandelroom, rijstroom en speltroom
  • Yoghurt: sojayoghurt
  • Boter: plantaardige margarines, kokosolie.
  • Kaas: Tofutti, Sheese, Cheezly, Vegusto, Redwood, Santeciano en Wilmersburger
  • Sauzen en dressings: veganaise
  • Calciumrijke producten: boerenkool, broccoli, pak choi, rucola, tofu, bonen en peulvruchten, amandelen, vijgen

Meer info?

www.melkmoetniet.be geeft ook info over de zuivelproductie, dierenwelzijn en het milieu. De linkenpagina brengt je in contact met bestaande interviews en artikels. Ook de Nederlandse website van Milieu Centraal maakte een interessante pagina over zuivel.

 

(foto: CC Mowie Kay)

Voeg uw reactie toe

Uw naam:
Uw website:
Reactie: